מוכנות לחירום – מידע לתושב

ערוכים לכל תרחיש! מוכנות לחירום

תאגיד מי קרית גת הינו מפעל חיוני לשעת חירום. שכן אחראי על אספקת מים תקינה לתושביו גם בעתות חירום. יפעל התאגיד במתכונת מיוחדת, כדי להמשיך את אספקת המים ושירותי פינוי מי השופכין כסדרם. התאגיד יפעיל את כל אמצעי החירום העומדים לרשותו, בהתאם להנחיות פיקוד העורף ובשיתוף עם הרשויות המקומיות וכוחות הביטחון, וזאת על מנת, להמשיך ולספק את שירותי הבסיס של התאגיד לצרכניו.

מדינת ישראל נמצאת באופן מתמיד תחת איומים שונים, העשויים לפגוע גם בתשתיות המים והביוב. פגיעה במערכת המים והביוב עלולה להתרחש כתוצאה ממלחמה, פעולת טרור יזומה, אך גם בעיתות רגיעה וללא התרעה מוקדמת כתוצאה מרעידות אדמה, או במקרים של תקלות טכניות במערכת הולכת המים לבתי התושבים בהיקפים שונים, זיהום במקורות המים וכדומה.

לשם כך, הגדירה המדינה מספר מצבי יסוד שיסייעו לרשויות ולאוכלוסייה להיערך מבעוד מועד לביצוע ההכנות הנדרשות. הכנות אלה נועדו בכוונה לאפשר רציפות תפקודית של תושבי העיר ושל כלל המערכות העירוניות, לצמצם את הנזקים במקרה חירום ולחזור לחיי שגרה מהר ככל האפשר.

התאגיד ועיריית קרית גת פועלים בשיתוף פעולה בכל הנוגע למשק המים לשעת חירום, לאורך כל השנה. אנו מקיימים תרגילים משותפים, פגישות ותיאומים, על מנת להיות ערוכים ככל האפשר לכל תרחיש חירום אפשרי.

 

תושבים יקרים, אנו ממליצים להקפיד על ערכת סניטציה תקינה וזמינה בבית, להיות מוכנים לכל תרחיש:

  • שמרו בקבוקי מים בבתים:

ע"מ להגביר את מוכנותכם להתמודדות עם מצבי חירום, בכלל ומשברי מים בפרט כמו גם בכדי להקטין את הלחץ בשעת חירום ואת הצורך לצאת מהבית, אנו ממליצים לכל בית אב לרכוש ולשמור בביתו מנת מים בחישוב של 4 ליטר ליממה לנפש, לשלוש יממות. מים במקרה זה, יכולים להיות גם מי ברז, ואין חובה להחזיק רק מים מינרלים.

מים בבקבוקים, שמולאו ממי ברז, נדרש להחליף אחת ל- 3 חודשים במים טריים, תוך שימוש במים לצרכי שתייה או שימוש אחר בבית. אם מדובר במים מינרלים יש לחדשם על פי הוראת היצרן (זמן התפוגה המופיע על הבקבוק). את הבקבוקים מומלץ להחזיק במקום מוצל ולהניחם על גבי הרצפה למניעת נפילה במקרה של רעידת אדמה.

 

  • הכנת ערכת סניטציה בבתים:

בנוסף לבקבוקי המים, רצוי לשמור בבית ערכת תברואה שתכיל ברובה מוצרים פשוטים הנמצאים בשימוש יומיומי בכל בית. את הערכה יש לשמור במקום מוצל, קריר ויבש בממ"ד או בחדר המוגדר כחדר לשעת חירום בבית.

ומה יש לשים בערכה?

  • חבילת מגבונים לחים וג'ל אנטי בקטריאלי שיסייעו בשמירה על היגיינה אישית במקום מים.
  • כלים חד פעמיים ומגבות נייר לשימוש במקרים בהם לא תתאפשר רחצת כלים.
  • שקיות לאיסוף פסולת לשמירה על ניקיון הסביבה ומניעת מפגעים סביבתיים.
  • שקית סניטציה לצרכים סניטריים (ניתן לרכוש באתרים מתמחים באינטרנט).